Orbán Viktor: össze kell állítanunk a családpolitika 2.0 programját 

Szerző: | 2023. szeptember. 18. | Hazai, Kiemelt

Ha Demográfiai Csúcs, akkor Orbán Viktor-előadás. A miniszterelnök leszögezte, hogy Magyarország továbbra is a családok és a demográfia leghangosabb szószólója kíván maradni, össze akarják állítani a családpolitika 2.0 programját. A közelgő EP-választással kapcsolatban kitért arra, hogy itt a lehetőség átalakítani a politikai palettát.

Mihálovics Zoltán politológus, a Makronóm Intézet elemzőjének írása 

Orbán Viktor az előadása elején leszögezte, hogy a legutóbbi csúcstalálkozó óta a világ megváltozott, az idei konferenciát egy háború árnyékában rendezik. Kiemelte, hogy a legutóbbi csúcs óta olyan fontos dolgok történtek, mint például Giorgia Meloni és az olasz jobboldal választási győzelme Olaszországban.  

Olaszország és Magyarország is a szabadságharcosok hazája, ahol még tudják: nincs szabadság tekintély nélkül, mert abból káosz lesz, és nincs tekintély szabadság nélkül, mert abból önkény lesz.  

Bulgáriáraval kapcsolatban megjegyezte, hogy turbulens idők járnak a bolgár politikai életben. „Bulgária fontos Magyarország számára, mert mind az illegális migráció elleni küzdelemben, mind az energiabiztonság megvédésében csak Bulgáriával együtt lehetünk sikeresek.” 

A Demográfiai Csúcs meghívott előadóinak egy része Forrás: MTI 

Azerbajdzsánnal kapcsolatba azt emelte ki, hogy hatalmasat lépett előre az elmúlt évtizedekben mind a politikai súlyát, mind a gazdaságát tekintve.  

Magyarország is részt vesz a Türk Tanács munkájában, Azerbajdzsánnal közösen. 

Bosznia-Hercegovinát megemlítve Orbán Viktor arra tért ki, hogy határát 70 km választja el hazánktól, így ami ott történik, az hatással van ránk is. „Magyarország tudja, milyen fontos a Balkán stabilitása történelmi okokból, és tudjuk, hogy a boszniai szerbek nem a problémát, hanem a megoldást jelentik a Balkán számára.” 

Végül az üdvözlések zárásaként a részt vevő vallási vezetőknek címezve elmondta, hogy „Európában a magyarok hirdettek először vallásbékét, és ezt azóta, közel 500 éve tartjuk is. Ezért lelkiismereti ügy, hogy fellépjünk a keresztényüldözés ellen a világ minden pontján.”  

A miniszterelnök világossá tette, hogy Magyarország a család és a demográfia ügyének leghangosabb és legkitartóbb szószólója a nemzetközi politikában, és ebben nem is lesz változás. Hozzátette, hogy Európát még mindig egy progresszív és liberális elit vezeti, és a fontos kérdések helyett, mint például a kontinens demográfiai jövője, az elit minden képtelenséggel van elfoglalva.  

Orbán Viktor szerint Magyarország a család és a demográfia ügyének leghangosabb és legkitartóbb szószólója a nemzetközi politikában Forrás: MTI 

„Az európaiakat az érdekli leginkább, hogy hogyan tudnak családot alapítani, biztos otthont teremteni, a gyermekeiket békességben és biztonságban felnevelni. Ezek a demográfia kérdései, és ma mégsem ez a legfontosabb napirendi pont az európai politikában” – mondta a miniszterelnök, majd hozzátette, hogy ennek az oka, hogy a nyugati politikai életet, a diskurzust, a szemléletet, a gondolkodásmódot, a világ értelmezési keretét a liberálisok „meghackelték” két lépésben: antropológiailag, vagyis hogy miként gondolkozzunk az emberről és stratégiai értelemben, hogy hogyan gondolkodjunk a jövőről.  

Orbán Viktor szerint zsarnokságot látnak a hagyományban, a családban, a nemzetben és az istenhitben is. Zsarnokságot látnak mindenben és mindenkiben, aki az egyéni vágyaikat korlátozza.  

A liberálisok és a konzervatívok között számos különbség van, ami azonban újdonság, hogy a liberálisok meghackelték a politikai diskurzust: ez pedig nem más, mint stratégiai szintű félelem a jövőtől. Ennek a felnagyítása a cél. Karl Marx is azt akarta, hogy az emberek rendeljék alá az életüket a szükségszerű és elkerülhetetlenül bekövetkező végső összecsapásnak (a munka és a tőke között, tehát éljünk állandó osztályharcban). 

A miniszterelnök szerint a nyugati elitek gondolkodásmódja éppen abban akadályoz meg minket, hogy a legfontosabb előttünk álló kihívást, a demográfia kérdését legalább képesek legyünk azonosítani.  

Ehelyett a politika azzal van elfoglalva, hogy miképp lehet érvényesíteni a karbonkvótát a gazdaságban és a genderkvótákat a társadalomban.  

Magyarországra rátérve ismét elmondta, hogy hazánk a konzervatív politikák inkubátorháza. Egészen pontosan úgy fogalmazott, hogy „ez a hely ahol a jövő konzervatív politikáját, működő megoldásait, előremutató kezdeményezéseit kifejlesztik”. Kitért arra is, hogy sok projekt fut párhuzamosan: munkaalapú gazdaság, az egyház és az állam együttműködésének modern formája, konzervatív patrióta oktatáspolitika, viszont egyik területen sincsenek olyan kecsegtető eredmények, mint a demográfia területén.  

Orbán Viktor ezen a ponton a magyar demográfiai politika 5 kitűzött célját vázolta fel: 

  1. A gyermekvállalás legyen előny 
  1. Segíteni az otthonteremtést 
  1. A családpolitikát az édesanyákra kell alapozni 
  1. Az egész ország működését családbaráttá kell változtatni 
  1. A jog eszközeivel is védeni kell a családokat 

A miniszterelnök az eredmények részletezésével folytatta: 2010 óta a gyermekes családok egy főre jutó jövedelme megduplázódott, a többgyermekes famíliák egy főre jutó jövedelme pedig a háromszorosára nőtt.  

Magyarországon nemcsak az öröm mértéke növekszik a gyermekek számával, hanem az emberek éves jövedelme is. 

A családok otthonteremtési kedvezményének bevezetése óta minden ötödik família új otthonhoz jutott. Ebben benne vannak azok is, akiknek eddig nem volt otthonuk és azok is, akik a meglévő otthonukat alkalmassá tették több gyermek befogadására. Magyarországon az édesanyákat fenyegető legnagyobb veszély, hogy egyedül kell megbirkózniuk a gyerekvállalás minden nehézségével. Korábban a megszületett gyerekek fele látta meg a napvilágot házasságot kötött szülők gyermekeként, mára 4-ből 3 ilyen. Bevezettük a 30 év alatti édesanyák szja-mentességét, és a 4 gyermeket vállaló édesanyáknak nem kell szja-t fizetniük.  

A magyar családvédelmi fordulat eredményei közé sorolható a házasságkötések számának növekedése és a válások számának csökkenése Készítette: Mihálovics Zoltán 

Ki fogjuk terjeszteni a 3 gyerekesekre is az szja-mentességet, amint meglesz a kellő pénzügyi háttér.  

A miniszterelnök szerint a jog területén is vannak eredményeink. Idetartozik, hogy alkotmányban rögzítettük, Magyarország védi a házasság intézményét mint egy férfi és egy nő között önkéntes elhatározás alapján létrejött életközösséget, emellett védi a családot, mint a nemzet fennmaradásának alapját.  

Az alkotmány azt mondja: az anya nő, az apa férfi.  

A gyermekvédelmi népszavazással folytatta, ahol messze a pártokon átívelően, a kormánnyal nem szimpatizálók hozzájárulásával, együtt mondták azt a magyarok, hogy a gyermekeket meg kell védeni a genderpropagandától.  

154 ezerrel több gyermek született meg a hazai családpolitikai fordulatnak köszönhetően, mint született volna enélkül. Ez magyar méretekben annyi gyermeket jelent, mint a harmadik legnépesebb itthoni város összlakossága.  

„nagy utat tettünk meg – mondta –, de ez messze nem elegendő, ugyanis eddig csak lassítani sikerült, visszafordítani nem a népesség fogyását Magyarországon. A demográfiai politika aranymetszése pedig pont ez, a fenntartható népesség, a 2,1-es helyettesítési ráta elérése.”  

Akiket az eddigi eszközökkel el tudtak érni, azokat elérték. „Magyarországon azon dolgozunk, hogy hogyan fejlesszük tovább a családpolitikát. Sok elismerés éri az országot azért, amit eddig tett, de hazánk ezt kevésnek tartja: tovább kell lépni, és egy második szakaszt indítani. Mindehhez újabb és újabb támogatások kellenek majd.” 

Orbán Viktor az előadása végén kitért a közeljövő eseményeire is, szerinte nincs esély arra, hogy a progresszív-liberális eliteket meggyőzzék, jobb belátásra bírják, ezért félre kell őket tolni. A posztliberális kor ugyanis szerinte nem jön el magától, ahhoz tenni kell.  

Ehhez át kell alakítani a politikai palettát, tehát kurzusváltásra van szükség.  

A miniszterelnök szerint el kell érni, hogy családbarát, konzervatív erők kerüljenek kormányra minél több európai országban. Ráadásul jövőre európai parlamenti választások is lesznek, tehát minden adott, hogy egy átkaroló hadművelettel a magunk javára fordítsuk az erőviszonyokat.  

Mindeközben itt, Magyarországon össze kell állítanunk a magyar családpolitika 2.0 programját.

Kapcsolódó: 

Borítókép: MTI/Koszticsák Szilárd

Ezek is érdekelhetnek

trend

[monsterinsights_popular_posts_widget]

Promóció

Hazai válogatás

Promóció

Kövess minket

Facebook

Instagram

LinkedIn