A kormány csökkentené az üzemanyagok árát – makronom.eu
2026. június 11., csütörtök

A kormány csökkentené az üzemanyagok árát

Nagy Márton ismét a Magyar Ásványolaj Szövetség vezetőivel tárgyalt.

Nagy Márton gazdaságfejlesztési miniszter hivatalában fogadta a Magyar Ásványolaj Szövetség, köztük a Mol képviselőit. A találkozó tükrözi azt a megállapodást, miszerint

a felek havi rendszerességgel vizsgálják majd az üzemanyagárak nemzetközi és hazai alakulását, valamint a kapcsolódó nemzetközi eseményeket, folyamatokat.

A tárcavezető üdvözölte, hogy az elmúlt egy hónapban a hazai üzemanyagárak versenyképesebbé váltak, hiszen a korábban tapasztalt átlagosan 660 forintos benzin- és 681 forintos gázolajárhoz képest jelenleg átlagosan a benzin ára 603, míg a gázolajé 650 forintra mérséklődött, ezzel

összességben 57 forinttal lett olcsóbb a benzin és 31 forinttal a gázolaj ára.

Nagy Márton a megbeszélés kapcsán kiemelte, hogy a gazdaság és a családok védelme érdekében, valamint szem előtt tartva a szankciós infláció év végéig egy számjegyűre történő leszorítását, a kormány törekszik az üzemanyagárak moderálására. Hozzátette, hogy ez versenyképességi kérdés, mivel a szállítási költségeken keresztül az üzemanyagárak már rövid távon is beépülnek az árakba.

A felek megállapították, hogy

a magyar üzemanyag-ellátási rendszer a háborús helyzet ellenére stabil és biztonságos, az üzemanyagárak pedig versenyképesebb szintet érnek el a régióban,

hiszen többek közt Horvátországban, Ausztriában és Szerbiában is többet kell fizetni az üzemanyagokért, mint hazánkban.

Posztok hasonló témában

Hét ábrája

Partnereink

Kérdezz bátran!
Chat