Személyes kapcsolatokra épít a Provident üzleti modellje 

Szerző: | 2024. november. 24. | Hazai

A digitalizáció megkérdőjelezhetetlen, ennek ellenére a Providentnél a személyes kapcsolatok továbbra is kiemelt szerepet játszanak az ügyfélélményben. A TrendFM-en hallható Fintech Világa legújabb adásában Érczfalvi András műsorvezető és Suppan Márton, a Peak alapítója Boczán Viktort, a Provident Pénzügyi Zrt. vezérigazgatóját látja vendégül. 

Boczán Viktor 23 éve dolgozik a Providentnél, március 1-je óta pedig a Provident magyarországi vezérigazgatói pozícióját tölti be. A cégnél eltöltött huszonhárom évéből tizet nemzetközi kiküldetésen volt Csehországban és Romániában.  

A pénzügyi bevonás a Provident küldetése 

A Provident küldetése a pénzügyi rendszerből kiszorult emberek bevonása. Ez különösen vidéken fontos, ahol a vállalat ügyfelei többségében 45-50 év körüli nők. Bár a digitalizáció térnyerése megkérdőjelezhetetlen, a személyes kapcsolatok továbbra is fontosak a szektorban.  

A Provident üzleti modellje erősen épít erre: az ügyfeleik nagy részével személyesen is találkoznak, és gyakran heti szintű kapcsolatokat ápolnak. A pénzügyi szolgáltatásoknál – különösen a hitelfolyósítások esetén – máig fontos a személyes jelenlét, hogy az ügyfelek teljes bizalommal forduljanak hozzájuk. 

Kulturális és generációs eltérések 

Boczán Viktor beszélt arról is, hogy milyen eltérések tapasztalhatók a különböző országok pénzügyi kultúráiban. Románia például fogyasztásorientált társadalom, ahol kiemelten fontos a hitelező részéről a felelős értékesítés. Ezzel szemben Csehországban az emberek inkább megfontoltak, jobban figyelnek a megtakarításokra és kiadásokra. 

Magyarországon a pénzügyi tudatosság sokat fejlődött tapasztalatai alapján. A közoktatásban indított kezdeményezések, vagy az MNB Pénziránytű programja fontos szerepet játszanak ebben.  

A magyar lakosság jelentős része viszont sosem részesült pénzügyi oktatásban. Különösen az idősebb generációk esetében van ismerethiány, sokan például akkor nőttek fel, amikor Magyarországon még nem voltak hitelkártyák. 

A Provident egyébként számos kezdeményezéssel támogatja az ügyfeleik és a lakosság pénzügyi tudatosságának növelését. Ilyen például: 

  • a Családi Kassza, amelynek célja a Magyar családok pénzügyi ismereteinek bővítése. 

A beszélgetés során szó esett a digitalizáció fejlődéséről is, amelyet a BNPL- (Buy Now, Pay Later) megoldások térhódítása is tükröz. Bár a Provident ügyfelei körében továbbra is kulcsszerepe van a személyes kapcsolatoknak, a digitalizáció fokozatosan integrálódik a szolgáltatásokba, a hatékonyság növelése és az ügyfélélmény javítása érdekében. Boczán Viktor ugyanakkor a jövőben is látja a személyes szolgáltatások jelenlétének igényét. 

A Provident elkötelezett a felelős hitelezés mellett, amely csak felelős fogyasztókkal valósítható meg. Az oktatási programok és a személyre szabott ügyfélszolgálat ebben kulcsszerepet játszanak. A teljes adás az alábbi Spotify-linken visszahallgatható. 

 

Címlapfotó: MTI/Illyés Tibor

Ezek is érdekelhetnek

trend

[monsterinsights_popular_posts_widget]

Promóció

Hazai válogatás

Promóció

Kövess minket

Facebook

Instagram

LinkedIn