2025. május 16. | Révész Béla Ákos
Az Air Force One-ra a speciálisabbnál is speciálisabb szabályok vonatkoznak. A nagylelkű katari ajándék átalakítási költsége akár a duplája is lehet a gép értékének. Ráadásul két évig fog tartani, amíg a 747-est biztonsági okokból szétszedik, ellátják a szükséges berendezésekkel, majd összerakják.
2024. június 13. | Matus Tibor
A kínai Commercial Aircraft Corporation, ismertebb nevén a Comac megháromszorozná a gyártási kapacitásait, hogy kielégítse az utasszállító repülőgépek iránti növekvő belföldi keresletet. Ez egyben válasz az amerikai óriás, a Boeing gépeinek folyamatos problémáira, azaz megérett a helyzet arra, hogy kitöltsön egy piaci űrt.
2024. április 8. | Makronóm
Dave Calhoun, az amerikai repülőgépgyártó, a Boeing vezérigazgatója a múlt héten jelentette be, hogy az év végével lemond posztjáról. Mások is távoznak a vállalat vezetéséből, ami jelentős átrendeződést jelent. A versenytárs, az európai Airbus számára lehet-e ennél szebb hír? Ám valójában a konkurenciának sem ér fülig a szája, mert jól tudják, hogy ez az új válság mit jelent a repülési ágazat egészének.
2024. március 30. | Révész Béla Ákos
A Nyugat egyes termékek esetében még mindig Oroszországtól függ. Klasszikus példája ennek a titán, amelyet mind az Egyesült Államok, mind az Európai Unió bőszen vásárol annak ellenére, hogy egészen mást kommunikálnak. Szankciókat mindenesetre óvatosságból ki sem vetettek rá.
2024. március 2. | Makronóm
A Comac C919-es egy egyfolyosós utasszállító repülőgép, amelyet tavaly tavasszal mutattak be Kínában, most pedig nemzetközi porondon, a Szingapúri Légi Szalonon is debütált. Ez a lépés kulcsfontosságú az ázsiai nagyhatalom repülőgépiparának fejlődésében, hiszen elősegítheti, hogy az európai Airbus és az amerikai Boeing komoly versenytársra találjon a kínai gyártóban.
2024. február 10. | Makronóm
Amikor feltűnt a pénzügyi kilábalás reménye, az amerikai Boeinget újból a csőd közelébe juttatta a január eleji vészkijárat-elhagyási eset. Az Egyesült Államokban a legvadabb forgatókönyvek terjednek az óriásvállalatról, ám valószínűleg David Calhoun vezérigazgatónak van még egy esélye, hogy rendbe szedje repülőgépgyártót.
2023. május 30. | Makronóm
A Ryanair a most zárult üzleti évében 1,4 milliárd eurós tiszta nyereséget ért el, amely a legjobbnak számít az európai légitársaságok között.