Egyetlen ábrán a világ legnagyobb szélenergia-termelői
Kína ebben is kenterbe ver mindenkit. Még a második helyezett Egyesült Államoknál is mintegy háromszor annyi szélenergiát termel.
Kína ebben is kenterbe ver mindenkit. Még a második helyezett Egyesült Államoknál is mintegy háromszor annyi szélenergiát termel.
Az okostelefonok globális piacán évek óta tart az Apple–Samsung háború. A mesterséges intelligencia most még kiélezettebbé teszi a versenyt.
A növekvő geopolitikai feszültségek és a fegyveres konfliktusok gyorsítják a dollármentesítő folyamatokat. A legkézenfekvőbb az arany vásárlása: jelenleg Oroszország és Kína gyűjti be belőle a legnagyobb mennyiséget.
A dobogó három foka természetesen Oroszországé, az Egyesült Államoké és Kínáé. A legbrutálisabb tengeri szörny még mindig az oroszok monstruma, a titántestű Sierra II osztályú tengeralattjáró.
Az Egyesült Államok gazdasága még mindig az egyik legjobb, bár jövőre lassulni kezdhet. Európa azonban Németországra figyel: ha folytatódik a mélyrepülés, nagy gondban lesz minden tagállam.
Hasítanak a közösségi oldalak, Elon Musk a hatodik helyre húzta be az X-et, de berobbant a ChatGPT is. A forgalom több mint 18 százalékát azonban még mindig a Google generálja.
Ahhoz képest, hogy nem egy országot vezet (de még az Európai Uniót sem), Ursula von der Leyen is helyet kapott a világ legjobban fizetett politikusainak idei listáján. A csúcsgázsi Szingapúr miniszterelnökének jár.
Még mindig Franciaország a favorit úti cél, Kína a Covid miatt nagyon megszenvedte a turizmust. Afrikai, óceániai és dél-amerikai ország egyáltalán nem szerepel a listán.
Kína toronymagasan vezet, emellett uralja a napelemgyártást, a világ napelemellátási láncának pedig mintegy 80 százalékát tartja kézben. Nehéz ezzel versenyezni, az Európai Uniónak és az Egyesült Államoknak össze kell kapnia magát.
A Nemzetközi Valutaalap összesített adatai szerint Argentína 32 milliárd dolláros adósságot halmozott fel. A tízes listán mindössze egy európai ország van: Ukrajna.
Meglepő, de a világon mindössze huszonhét darab van minden idők legnagyobb harci járműveiből, a repülőgép-hordozókból. A listát természetesen az Egyesült Államok vezeti, ám Kína is felpörgette a gyártást.
Kína egyedül a világ aranykitermelésének 12 százalékáért felelős, ráadásul a bődületes mennyiséget felfokozott tempójú vásárlással is kiegészíti. A harmadik Oroszország, kettejük közé Ausztrália ékelődött be.
Az Egyesült Államok, Oroszország és Szaúd-Arábia áll a verseny dobogóján: a globális olajkitermelés 40 százalékáért ők hárman felelnek.
A négy legnagyobb kínai bank 4,1 százalékkal tudta növelni a vagyonát. Az első amerikai pénzintézet csak az ötödik helyen bukkan fel a listán, igaz, a hat legnagyobb USA-bank együttesen így is 13,7 ezer milliárd dollárral büszkélkedhet.
Promóció
Trend
Promóció
Hazai válogatás