energiaimport – makronom.eu
2026. június 17., szerda

Az EU tavaly több orosz LNG-t vásárolt, mint valaha

2025. január 10. | Páczi Zsolt

Az Európai Unió cseppfolyósítottföldgáz (LNG)-importja összességében 20 százalékkal csökkent 2024-ben, ám az orosz LNG behozatalát tekintve megdőlt a rekord. Mit eredményezhetnek a márciustól hatályos újabb szankciók?

Gáz van az Északi-tengeren? Az energiaipari vállalatok aggódnak a brit kormány adóemelése miatt

2024. augusztus 26. | Makronóm

A brit munkáspárti kormány új adóemelési tervei, amelyek az északi-tengeri kőolajra és földgázra vonatkoznak, az érintett vállalatok szerint több ezer munkahelyet veszélyeztethetnek az energiaszektorban és a kapcsolódó iparágakban, emellett kedvezőtlen hatással lehetnek a beruházásokra. A kormány a zöldátállásra hivatkozik, és ígéri, hogy a reformok hosszú távon, a jövő iparágaiban teremtenek új munkahelyeket.

Mosakodik a mosodaország – hálásak lehetnénk nekik

2023. november 22. | Matus Tibor

Az indiai külügyminiszter szerint a Nyugat hálás lehet Indiának, amiért energiapolitikájával hozzájárult ahhoz, hogy ne ugorjanak meg az olajárak. India az orosz–ukrán háború kirobbanása óta sokkal több olajat vásárol Oroszországtól, de Subrahmanyam Jaishankar elmondta, hogy ezt gazdasági érdekek diktálják.

MVM-vezérigazgató: Paks a legfontosabb, de a földgáz is marad még

2023. szeptember 24. | Révész Béla Ákos

A járműipar magyarországi brutális menetelése jócskán rátesz az amúgy is növekvő energiaigényekre. Mátrai Károly szerint a jelenlegi 40 terrawattórás fogyasztás 2030-ra eléri a hatvanat. Hogyan lehet úgy új rendszereket kiépíteni, hogy mindenki jól járjon?

Hét ábrája

Social media

Partnereink

Kérdezz bátran!
Chat