gazdasági együttműködés – makronom.eu
2025. március 20., csütörtök

Délkelet-Ázsia, a világkereskedelem új epicentruma 

2024. december 24. | Makronóm

A világkereskedelem fókusza egyre inkább Délkelet-Ázsiára irányul, ahol az ASEAN országai a gazdasági integráció és a külföldi befektetések révén a globalizáció következő szakaszának kulcsszereplőivé váltak. Kína és az USA között egyensúlyozva a régió geopolitikai és gazdasági közvetítőként erősíti pozícióját. 

Újabb üzleti megállapodások Magyarország és Kazahsztán között  

2024. november 22. | Makronóm

Ismét kézzelfogható eredményekkel bővült a magyar–kazah stratégiai együttműködés: hét újabb megállapodás született vállalkozásfejlesztési, mezőgazdasági, digitalizációs és tudományos területeken – jelentette ki Varga Mihály a magyar–kazah üzleti kerekasztalt követően Budapesten. A pénzügyminiszter hangsúlyozta: elkötelezettek vagyunk a gazdasági semlegesség mellett, amely lehetővé teszi a magyar cégek terjeszkedését mind a nyugati, mind pedig a keleti piacokon. 

Tudta? Minden hetedik iPhone Indiában készül! 

2024. június 6. | Makronóm

Kína mellett érdemes Indiára is minél több figyelmet fordítani. Bár sok kínai befektetés valósult meg, illetve van folyamatban Magyarországon, ám egyre meghatározóbb stratégiai szövetségesünk India is. A behozatalunk nőtt, és érdemben erősödik az gazdasági együttműködés, különösen a zöldátmenet terén. Továbbá egy közvetlen repülőjárat előkészületei is folyamatban vannak. Hogyan alakul a következő években az ázsiai ország fejlődése? 

A német–magyar gazdasági együttműködés a válságok idején is erős maradt 

2024. május 24. | Makronóm

Hazánk válságos időkben is megőrizte a befektetőbarát üzleti környezetet, a legfrissebb konjunktúrajelentés szerint a német cégek legnagyobb része ma ismét Magyarországon valósítaná meg beruházását – jelentette ki Varga Mihály, miután hivatalában fogadta Ulrich L. Bettermannt, az OBO Bettermann vállalatcsoport ügyvezetőjét. 

A stratégiai partnerség Kína és Magyarország számára egyaránt gyümölcsöző 

2024. május 16. | Makronóm

Hszi Csin-ping kínai elnök látogatásához kapcsolódóan szervezte meg Csöcsiang (Zheijang) tartomány Kereskedelmi Minisztériuma a China (Zhejiang)–Hungary Economic & Trade Cooperation Exchange Conference rendezvényt, amely a többi eseményhez hasonlóan a magyar–kínai kapcsolatok további elmélyítését kívánja előmozdítani. 

A Kínával való együttműködés is segíti a magyar versenyképesség növelését 

2024. május 9. | Makronóm

A magyar–kínai gazdasági kapcsolatok erősödése kiemelt fontosságú mindkét ország számára – jelentette ki Izer Norbert, a Pénzügyminisztérium adóügyekért felelős államtitkára, miután kereskedelmi együttműködési szándéknyilatkozatot írt alá Vu Csianggal, a Shandong Dihao International Investment Limited Company képviselőjével. Kiemelte: a mostani megállapodás is a magyar gazdaság versenyképességének folyamatos és dinamikus növekedését szolgálja. 

Politikai ideológia nincs, gazdasági lehetőség annál több van a BRICS-ben

2024. január 19. | Páczi Zsolt

A BRICS-együttműködéshez először Dél-Afrika csatlakozott 2010-ben, azóta viszont nem volt példa bővítésre. Egészen tavalyig, amikor a csoportosulás tagjai további öt ország csatlakozási szándékát fogadták el. Az Egyesült Arab Emírségek, Egyiptom, Etiópia, Irán és Szaúd-Arábia társulásával a BRICS kibővült. De milyen lehetőségeket látnak az együttműködésben a tagok és hogyan képzelik el a csoport jövőjét az egyre inkább széttöredező nemzetközi rendszerben? 

Új gazdasági szövetség formálódik Közép-Ázsiában 

2023. november 29. | Makronóm

Megtartották a SPECA bakui csúcstalálkozóját, amelyen a tagállamok eltökéltségüket fejezték ki az ENSZ-program által elindított integráció mélyítése ügyében, és amelyen Szijjártó Péter megfigyelőként vett részt. A találkozón a gazdasági együttműködés kapta a legnagyobb hangsúlyt. 

Kérdezz bátran!
Chat