Elhagyott olajkutakból hatalmas zöldenergia-tárolók lehetnek
Amerikai kutatók új módszert találtak arra, hogy az elhagyott olajkutak geotermikus hőjét felhasználva növeljék a sűrített levegős energiatárolás (CAES) hatékonyságát.
Amerikai kutatók új módszert találtak arra, hogy az elhagyott olajkutak geotermikus hőjét felhasználva növeljék a sűrített levegős energiatárolás (CAES) hatékonyságát.
Japán tovább folytatja innovációs törekvéseit a fenntartható energia területén, olyan technológiákat vezetve be, amelyek az emberi lépésekből és az autók mozgásából nyernek elektromos áramot.
Egy újabb geopolitikai játszma indult el a kritikus ásványokért a napokban, miután Kongó az M23 lázadók elleni amerikai támogatásért cserébe ritkaföldfémeket kínál. Az USA vezetése nyitott is erre, mivel csökkentené Kína afrikai bányászati dominanciáját és diverzifikálná az amerikai ritkaföldfémforrásokat, hasonlóan az Ukrajnában javasolt, de egyelőre jegelt dealhez.
A virtuális valóság segítségével legyőzhetővé válhat a nyilvános beszédtől való félelem.
A felvidéki komáromi járásból az aktív álláskeresők legalább fele magyarországi munkahelyet keres, amennyiben gyári munkáról van szó.
A kis délkelet-ázsiai ország 1 milliárd szingapúri dollárt fordít a következő öt évben a mesterséges intelligencia fejlesztésére.
A Szovjetunió összeomlása után a balti államok egy gazdasági csodát vittek végbe, köszönhetően a skandináv országok befektetéseinek. Az utóbbi időben azonban megfordult a folyamat a vélt orosz fenyegetettség miatt.
Az emberi gondolkodás képessége az utóbbi évtizedben látványos hanyatlásnak indult, amit egyre több kutatás igazol. A digitális média térnyerése és a változó információfogyasztási szokásaink állhatnak e megdöbbentő változás hátterében.
Nem lehet csak úgy besétálni egy boltba, és Hermés táskát venni – azt ki kell érdemelni.
Szlovákián belül évtizedeken keresztül a fővárosban lehetett könnyen jól fizető munkahelyekhez jutni, míg a vidék amolyan „éhségzónának” minősült. Most ez alapjaiban megváltozik, inkább a pozsonyi munkahelyek kerülnek veszélybe – állítja egy szlovák gazdasági portál.
A pénzintézetek négyötöde szerint a kibertámadók gyorsabban hasznosítják a mesterséges intelligenciát, mint ahogy arra a pénzügyi szektor reagálni tudna.
Jövőre az EU-s zöldátállás közvetetten növelheti a régiós nagykereskedelmi áramárakat, mivel a Nyugat-Balkánról érkező szénalapú villamosenergia-import drágulhat – igaz, ennek a hatása nálunk mérsékelt a diverzifikált ellátás miatt. A projekt egyik fő kihívása a 1200 km-es, 2 km mélyen fekvő fekete-tengeri nagyfeszültségű kábel megépítése.
A kriptovaluták egyelőre kicsi, de egyre növekvő részben játszanak szerepet Oroszország 192 milliárd dolláros olajkereskedelmében. Tethert, Bitcoint és Ethert használnak a jüan és rúpia rubelre való zökkenőmentes átváltására, megkerülve a nyugati szankciókat.
Hölvényi György EP-képviselő, a Fejlesztési Bizottság oktatási ügyekért felelős állandó előadója hivatalos tanzániai látogatáson járt. Mivel a képviselő a Patrióták tagja, így eddig erről csak egy belga alternatív portálon találtunk beszámolót.
Az európai bosszúvámok bejelentésére Trump bosszú-bosszúvámokkal válaszol. Célkeresztben az EU-s szeszes italok, amelyekre az elnök 200 százalékos vámokat ígért, amennyiben Brüsszel nem hagyja békén az amerikai whiskyt.
A KSH friss adatai szerint az építőipar teljesítménye éves szinten 9,6 százalékkal csökkent, de havi összevetésben már 1,6 százalékos növekedés látható. Míg a lakásépítések továbbra is stagnálnak, az infrastrukturális beruházások élénkülése optimizmusra adhat okot.
Afrika lehet a világ következő nagy zöldenergia-központja, de ennek irányításáért hatalmas verseny zajlik. Az EU Global Gateway programja 300 GW új megújuló kapacitást céloz meg 2030-ig, miközben Kína technológiai fölényét igyekszik ellensúlyozni.
Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter bejelentette az árrésstopot, amely március 17-től május 31-ig 30 élelmiszer-termékkört érint. Cél, hogy a kormány 2 százalékponttal mérsékelje a vártnál magasabb élelmiszer-inflációt.
A háborúzó országok természetesen ott vannak a legnagyobb költők között, az Egyesült Államok védelmi hegemóniája azonban megingathatatlan.
Kongresszusi beszédében az elnök elődje egyik főműve, a chiptörvény eltörlését lebegtette be. Szerinte az állami támogatással épített chipipar eleve halott ötlet, a külföldi vállalatokat elég lesz vámokkal megfenyegetni, hogy mindenféle ösztönző nélkül az Egyesült Államokba helyezzék a gyártást. Talán igaza van.
Az újrahasznosított alumínium előállítása jóval fenntarthatóbb, de nem fedezi az európai keresletet, így az import továbbra is meghatározó. Közben a magas energiaárak és a védővámok miatt egyre nagyobb a nyomás az uniós gyártókon. Képes lesz az EU csökkenteni a függőségét, vagy tovább mélyül az iparági válság?
Az erdők rengeteg szén-dioxidot kötnek meg, viszont amikor azokat kivágják, ez újra a légkörbe szabadulhat. Viszont, ha a biomasszát átalakítják bioszénné, az sokkal tovább marad lekötve, mint azt eddig gondoltuk.
A mesterséges intelligencia, a dolgok internete és a robotika egyre nagyobb szerepet kap az egészségügyi ellátásban: az úgynevezett okoskórházak piaca 2029-re elérheti a 148 milliárd dolláros értéket.
Bár Kína a világ egyik legnagyobb megújulóenergia-fejlesztője, továbbra is mintegy 60 százalékban támaszkodik a szénre. Az ottani új szénerőművek versenyhátrányt okozhatnak az európai iparnak.
Rendkívüli ülést tartott tegnap az Európai Unió Tanácsa, amelyen Magyarország kivételével 26 tagállami vezető írta alá az Ukrajna melletti kiállásról szóló nyilatkozatot. A háború rendezése mellett szó volt a tagországok fegyverkezésének támogatásáról.
El Salvador nagy reményekkel tette hivatalos fizetőeszközzé a bitcoint, de a kísérlet kudarcba fulladt.
Szakértők szerint Musk hasonlóan tapossa ki a humanoid robotok útját, ahogyan az elektromos autók esetében tette.
A vízhiány okozta kihívások együttműködéssel, innovációval, stratégiai tervezéssel, valamint a magyar vízügyi szakértelem hozzájárulásával megoldhatók – jelentette ki a Magyar Exportfejlesztési Ügynökség (HEPA) vezérigazgatója.
Ahhoz, hogy felgyorsuljanak a gyógyszeripari fejlesztések, érdemes bevetni a mesterséges intelligenciát, azonban egyes cégek gyakran visszatartják az adatokat, ami gátolja a technológiát.
Érdekes állítást tett az egyik amerikai portál: szerintük azon kasszasikerek egyharmada, amelyekben megjelenítik a katonaságot, a Pentagon támogatásával készülnek.