Újabb szintre léphetnek a kifinomult kibertámadások
Az MI-ügynökök képesek komplex kibertámadások végrehajtására, ami új kihívások elé állítja a biztonsági szakértőket.
Az MI-ügynökök képesek komplex kibertámadások végrehajtására, ami új kihívások elé állítja a biztonsági szakértőket.
A pénzintézetek négyötöde szerint a kibertámadók gyorsabban hasznosítják a mesterséges intelligenciát, mint ahogy arra a pénzügyi szektor reagálni tudna.
A lengyel miniszterelnök-helyettes szerint Lengyelország határozottan Oroszország célpontjává vált a kibertérben.
A kibertér lett a 21. századi hadviselés egyik legveszélyesebb frontvonala, ahol – mindenekelőtt – Kína állami támogatású hackercsoportjai egyre kifinomultabb támadásokat hajtanak végre világszerte. Az amerikai távközlési hálózatoktól Tajvan kormányzati rendszerein át Európa kritikus infrastruktúrájáig számos célpontot érintettek az elmúlt évben végrehajtott akciók.
Az FBI figyelmeztetett a nap- és szélenergia-rendszerek kibertámadásokkal szembeni sebezhetőségére, amelyek 2023-ban az USA villamosenergia-fogyasztásának 21 százalékát tették ki. Kiemelték, hogy a megújulóenergia-ipar gyors növekedése gyakran hiányos szabályozások mellett zajlik, és ez növeli a kiberkockázatokat.
Nemrégiben kibertámadás érte a londoni kórházak egy részét, valószínűleg orosz csoportok keze van a dologban.
Több dél-koreai mikrochipgyártó szerverét törték fel sikeresen észak-koreai hackerek, és ellopták néhány mikrochip tervét.
Az Egyesült Államok és az Egyesült Királyság azzal vádolja a kínai kormányzati kémügynökség által támogatott hackereket, hogy évek óta tartó kibertámadási kampányt folytatnak politikusok, újságírók és vállalkozások ellen. Kína persze mindent tagad.
A mesterséges intelligencia egyre hatékonyabban segíti úgy az egyének, mint a vállalatok életét. Egy virágzó technológiai áttörés küszöbén állunk, azonban ennek az éremnek is két oldala van. Észak-Korea pedig ékes példája annak, hogyan lehet a techboom sötét oldalára állni.
A mesterséges intelligencia növekvő népszerűsége miatt fontos beszélni arról, hogy a technológia hogyan befolyásolja majd a kiberbiztonságot. Mint mindent, a technológiai fejlődést is lehet jóra és rosszra is használni. A kibervédelmi eszközök a mesterséges intelligenciának köszönhetően gyorsabbak és pontosabbak, mint valaha – azonban a fenyegetések is korszerűbbek.
A Microsoft nemrég új vállalati biztonsági funkciókat jelentett be, amelyek mesterséges intelligenciával (MI) segítik a Windows 11 védelmét az egyre kifinomultabb kibertámadások ellen. A technológiai óriáscég állítása szerint az új MI-funkciók a biztonsági problémák 60 százalékát megoldják, és 300 százalékkal csökkentik a firmware-támadásokat azok számára, akik a szoftver legújabb verzióját használják.
A Microsoft szerint kínai hackerek mintegy 25 szervezet, köztük amerikai kormányzati szervek email-fiókjaihoz fértek hozzá.