Válaszokat követel az USA Brüsszeltől, már a szólásszabadságot is féltik
Az Egyesült Államok magyarázatot követel Brüsszeltől az EU közösségimédia-törvényének alkalmazásáról, a republikánusok szerint a szabályozás a szólásszabadságot is érintheti.
Az Egyesült Államok magyarázatot követel Brüsszeltől az EU közösségimédia-törvényének alkalmazásáról, a republikánusok szerint a szabályozás a szólásszabadságot is érintheti.
Az amerikai Pew Research kutatóintézet több mint 10 ezer résztvevő bevonásával átfogó felmérést készített, amelyben azt vizsgálták, hogy az amerikai felnőttek közül hányan használják a különböző közösségimédia-platformokat hírfogyasztásra, és ehhez milyen attitűdök társulnak. Íme az eredmények dióhéjban.
Az okostelefonok korában drámaian csökken az olvasási kedv, és már az irodalom szakos hallgatók sem olvasnak olyan hatékonyan. A közösségi média az információközlés olyan hiteles és figyelemfenntartó rendszerévé vált, amellyel a nyomtatott könyvek nehezen tudnak versenyezni. Pedig a rendszeres olvasás növeli az életminőséget és a kreativitást.
Az ausztrál parlament elfogadta a világ legszigorúbb közösségimédia-szabályozását, amely tiltja a 16 év alattiak számára a különböző platformok használatát, a techvállalatokat pedig súlyos bírság fenyegeti a szabályok megszegése esetén.
Egy oxfordi egyetem kutatása rámutatott: a közösségimédia-használat erős összefüggésben van a szorongás és depresszió növekedésével a tinédzserek körében, emellett a brit Nemzeti Egészségügyi Szolgálat (NHS) által kezelt fiatalok száma is jelentősen nőtt.
A Meta főnöke beismerte, hogy a Covid-járvány idején gyakorlatilag a Fehér Ház irányította a Facebookot, és tüntetett el minden, a narratívájába nem illő tartalmat. De pontosan ugyanezt tette Joe Biden fiának botrányaival kapcsolatban is. Zuckerberg most azt ígéri, soha többé nem tesz ilyet. Már ha hihetünk neki.
A hatalmas ázsiai ország, Kína megengedheti magának azt, hogy internetes vállalkozásokból kettőt is fenntartson, ilyen a nemzetközi karriert befutott TikTok is. Egy hazai és egy nemzetközi terjesztésű változatot is üzemeltetnek, és meghatározó különbség van a két terjesztés között.