2024. október 28. | Makronóm
A technológiai verseny új irányba mutat: Kína dominanciája számos területen egyre erősebb, míg a Nyugat próbál lépést tartani. A fejlett technikák terén az ázsiai nagyhatalom előretörése mellett a világ többi része igyekszik alkalmazkodni és új stratégiákat kidolgozni a felzárkózáshoz.
2024. október 4. | Fekete Kíra
A mesterséges intelligencia immár laboratóriumi asszisztensekként is segíti a kutatókat, többek között a tudományos kísérletek tervezésében és a kimenetelek előrejelzésében. Az ilyen technológiát alkalmazó cégek jelentős előnyhöz juthatnak.
2024. augusztus 22. | Makronóm
Kína tudományos és technológiai fejlődése az elmúlt évtizedekben példátlan ütemben zajlott, köszönhetően a célzott állami programoknak és a jelentős K+F-befektetéseknek. Mára az ázsiai nagyhatalom a világ élvonalába került a mesterséges intelligencia, a zöldenergia és a kvantumtechnológia terén, megelőzve vagy utolérve ezeken a területeken az USA-t is. Az ország vezetése azonban mostantól a minőségre is nagyobb hangsúlyt fektet, hogy biztosítsa a tudományos élet hosszú távú fenntarthatóságát.
2024. január 29. | Makronóm
Csák János kulturális és innovációs miniszter bejelentette: 2024-ben 147 milliárd forint értékben hirdetnek meg új innovációs és kutatási pályázatokat az NKFI Alapból.
2024. január 2. | Makronóm
Az elmúlt esztendőben rengeteg új felfedezést tett az emberiség. Új gyógymódoktól kezdve a tiszta energia termelésének fejlődésén át egészen az élőlények intelligenciájának új szintje felfedezéséig rendkívül sokat tanultunk. Ezek az új tudások sok lehetőséget rejtenek az emberiség jövőjére nézve. Nézzük, mi volt a tíz legérdekesebb!