Egyre nagyobb a visszatartott nyereség az amerikai külföldi befektetésekben
Az újrabefektetett nyereség mostanra nagyobb mértékben járul hozzá az USA-ba irányuló közvetlen külföldi befektetésekhez, mint valaha.
Az újrabefektetett nyereség mostanra nagyobb mértékben járul hozzá az USA-ba irányuló közvetlen külföldi befektetésekhez, mint valaha.
A brit munkáspárti kormány új adóemelési tervei, amelyek az északi-tengeri kőolajra és földgázra vonatkoznak, az érintett vállalatok szerint több ezer munkahelyet veszélyeztethetnek az energiaszektorban és a kapcsolódó iparágakban, emellett kedvezőtlen hatással lehetnek a beruházásokra. A kormány a zöldátállásra hivatkozik, és ígéri, hogy a reformok hosszú távon, a jövő iparágaiban teremtenek új munkahelyeket.
Az elmúlt évek inflációs időszakában olyan fogalmak kerültek előtérbe, mint a „kapzsinfláció” (greedflation), ahol az áremelkedés mögött a vállalatok növekvő profitrátája áll, nem pedig a költségek növekedése. Megjelent a „zsugorfláció” (shrinkflation) néven említett jelenség is, amikor a termékek kisebb kiszerelésben kerülnek forgalomba változatlan áron. A harmadik új fogalom pedig a „gagyinfláció” (cheapflation), amikor a termék összetétele romlik, vagy olcsóbb alapanyagokkal helyettesítik a drágábbakat.
Tekintsünk vissza, 2022 nyarán arra hívta fel a figyelmet a szerző, hogy a kínai pénzügyi ágazat rendkívüli profitot termel. Példának okán az Industrial and Commercial Bank of China 46 milliárd dolláros nyeresége, vagy a China CITIC Bank 27%-os sajáttőke-hozama szinte mesebeli szintű. Éppen ezért volt ok az aggodalomra.
Minden eddiginél nagyobb profit keletkezett tavaly az energiacégeknél. A nagy nemzetközi társaságok mind rekordmértékű nyereségről számoltak be.