robotipar – makronom.eu
2025. április 30., szerda

Az „emberi” robotok hajnala: hogyan vezethet Kína, és mit lép rá a Nyugat? 

2025. február 22. | Santo Martin

Az elmúlt években a mesterséges intelligencia – különösen a generatív MI – jórészt a digitális térben ért el áttörést. Az új trend azonban a fizikai világban is forradalmasít mindent: a humanoid robotok megjelenése, fejlesztése és tömeggyártása korábban elképzelhetetlen alkalmazási lehetőségeket nyit meg.

Sikeres kínai iparstratégia: töretlenül fejlődik az automatizáció 

2024. december 6. | Makronóm

Peking iparautomatizálási stratégiája sikeresnek bizonyul, hiszen a kínai gyárak már Németországnál és Japánnál is több robotot alkalmaznak a gyártásban. Az ipari automatizáció várhatóan tovább fog növekedni, a jelenlegi tendenciákat látva pedig Kína pár éven belül az élre törhet. Az ipari robothasználat globális átlaga 2023-ban rekordot döntött, miután elérte a 162 egység/10 ezer dolgozót. Ez azt […]

Sikeres kínai iparstratégia: töretlenül fejlődik az automatizáció 

2024. december 5. | Páczi Zsolt

Peking iparautomatizálási stratégiája sikeresnek bizonyul, hiszen a kínai gyárak már Németországnál és Japánnál is több robotot alkalmaznak a gyártásban. Az iparban használt robotok aránya várhatóan tovább fog növekedni, Kína pedig a jelenlegi tendenciákat látva pár éven belül az élre törhet. 

Bővül a család – mikor teszik be a lábukat a humanoid robotok otthonainkba? 

2024. augusztus 27. | Páczi Zsolt

Megtartották a World Robot Conference elnevezésű rendezvényt Pekingben, amelyen rekordszámú vállalat és robotmodell képviseltette magát. Az esemény középpontjában a humanoid robotok terjedése és a kínai robotipar fejlődése állt. Még a kínai miniszterelnök is felszólalt, hangsúlyozva az ágazat fontosságát.  

Robotipar: Kína megszereti, lemásolja, fejleszti, majd uralja a piacot 

2024. március 24. | Makronóm

A kínai kormányzat kiemelt területként kezeli a robotikát, ennek köszönhetően mára az ország jelenti a legnagyobb robotipari piacot, továbbá a gyártás és az alkalmazás terén is érdemben erősödik. A támogatói környezet, a folyamatos K+F-tevékenységek, valamint a külföldi cégek bevonzása és felvásárlása eredményeként várhatóan Kína a robotika innovációjában is megelőzi az Egyesült Államokat a következő években.