Éleződik a rakétaverseny a NASA és a SpaceX között
A NASA és a SpaceX közötti rakétaverseny nemcsak az amerikai űrkutatás, hanem a globális holdprogramok jövőjét is meghatározhatja.
A NASA és a SpaceX közötti rakétaverseny nemcsak az amerikai űrkutatás, hanem a globális holdprogramok jövőjét is meghatározhatja.
A Mars felszíne mérgező sókkal, úgynevezett perklorátokkal van tele, amelyek megnehezítik a növénytermesztést. Kutatók szerint azonban mikroorganizmusok segítségével lehetséges új életet teremteni ezen az idegen világon.
Dollárban egy darab 1-es és rengeteg nulla, forintban pedig még több, azt meg sem próbáljuk leírni. Ha Elon Musk ebben az ütemben gazdagszik tovább, 2027-ben új klubot alapíthat, amelyben egy darabig ő lesz az egyetlen tag.
A negyedik tesztrepülése során Elon Musk új, óriási rakétarendszere sikeresen tért vissza a Földre, a SpaceX Starship felső része irányítottan visszatért a légkörbe, és először tudott lágyan landolni az Indiai-óceánban. A járműről készült videó azt mutatta, hogy a tengerfelszínen az érkezés után szétesett, de továbbra is működik.
Ukrán jelentések szerint Elon Musk Starlink-rendszerét az oroszok szisztematikusan és aktívan használják a frontvonalon. A pár kilométeres sávokban ráadásul mindkét csapat pontosan ugyanazt az internetes szolgáltatást nyúzza, a kommunikáció sebessége ezért erősen csökkent.
Az Európai Bizottság folyamatosan a stratégiai autonómiájáról beszél, mégis 180 millió eurós szerződést kötött a SpaceX-szel, mivel Európa saját rakétaprogramja elakadt.
Mintegy 7000 műhold kering a fejünk felett. Az egyeduralkodó természetesen a SpaceX, de már jelentkeznek a trónkövetelők.
A SpaceX megkapta az USA védelmi minisztériumának ukrajnai műholdkapcsolat-szerződését.