Vállalati digitalizáció: újabb lehetőség a Demján Sándor Program keretében
Legalább 5 ezer magyar vállalkozás versenyképessége javulhat – elindul a Demján Sándor Program digitalizációt segítő pályázata.
Legalább 5 ezer magyar vállalkozás versenyképessége javulhat – elindul a Demján Sándor Program digitalizációt segítő pályázata.
Az EU-ra egyre nagyobb nyomás nehezedik az ipar részéről, hogy csökkentse a bürokratikus akadályokat. Ennek állnának most az élére a franciák.
Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter a Facebook-oldalán videóban részletezte, hogyan segíti az Új Gazdaságpolitikai Akcióterv a gazdaság fellendítését.
Románia és Bulgária várható schengeni csatlakozása jelentős gazdasági hatásokkal járhat a magyar határ menti vállalkozások számára. Az új piacok megnyílása, a gyorsabb áru- és munkaerő-áramlás lehetőséget teremt a versenyképesség növelésére, miközben új kihívásokat is hozhat a helyi vállalkozásoknak. Bulgária csatlakozása kisebb gazdasági hatást gyakorolhat, de a régiós kereskedelmi kapcsolatok tovább erősödhetnek.
Nagy segítséget jelent a vállalkozásoknak a 3,5 százalékra csökkentett Széchenyi-kártya
beruházási hitel konstrukció, így ez iránt megugrott a kereslet – derül ki az NGM közleményéből.
Nyitott, akár évtizedes tabukat ledöntő működést, a vállalkozásokkal folyamatos párbeszédet ígér Szabados Richárd, a Nemzetgazdasági Minisztérium újonnan kinevezett, kkv-fejlesztésért és technológiáért felelős államtitkára.
Varga Mihály Kaposváron tárgyalt a helyi vállalatok vezetőivel, ahol kihangsúlyozta, hogy a háború és a romló külső környezet ellenére idén az év egészében 2,5 százalékkal bővülhet a magyar gazdaság. A pénzügyminiszter leszögezte: a nemzeti kormány ezután is minden szükséges támogatást megad a hazai vállalkozásoknak, maradnak az alacsony adók, a csökkenő adminisztrációs terhek, a fejlesztési támogatások.
A Nemzetgazdasági Minisztérium delegációjának németországi látogatásakor az egyeztetések középpontjában elsősorban a magyar–német, illetve a magyar–bajor gazdasági együttműködésről, a gazdasági kilátásokról és az európai versenyképesség növeléséről esett szó.
A vállalkozások mától újabb 15 milliárd forintra pályázhatnak a munkahelyi képzéseik megvalósításához. A program korábbi fázisaiban eddig mintegy 1200 vállalkozás több mint 50 ezer munkavállalója részesült képzési támogatásban.
A világgazdaság számára nem indult jól a 2024-es év: erről tanúskodnak a főbb nemzetközi üzleti bizalmi indikátorok. Ezek értékei januárban továbbra is a hosszú távú átlag alatt helyezkedtek el.
A Mesterséges Intelligencia Rendelet (AI Act) közel három évig tartó uniós vitája és előkészítése február elején zárult le. Az egyeztetések során Magyarország következetesen azt az álláspontot képviselte, miszerint az európai vállalkozásokat és fejlesztéseket támogató szabályozásra van szükség, amely nem növeli feleslegesen a bürokráciát, továbbá kellő mozgásteret biztosít a tagállamok számára.
A GINOP Plusz program I. prioritásán keresztül a következő időszakban összesen 450 milliárd forint érkezik a vállalkozások fejlesztésére. Ebből 130 milliárd forintnyi forrás már a második negyedévtől kezdődően elérhetővé válhat, amely 0 százalékos célzott hitelekkel segíti a kkv-szektor versenyképességének megerősítését.
A vállalkozások önálló, 62 milliárd keretösszegű programban kaphatnak támogatást zöldenergia-tároló telepítéséhez.
A Vállalkozó Start II. Program segítségével ezer egyéni vagy mikrovállalkozásnak minősülő társas vállalkozás jöhet létre idehaza, ami nagymértékben elősegíti az önfoglalkoztatóvá válást Magyarországon.
A Siemens Zrt. által közzétett friss kutatás szerint megkérdezett cégek több mint felének van fenntarthatósági rendszere vagy politikája. A magyarországi iparvállalatok négyötöde igénybe veszi fenntarthatósági szakember segítségét zöldcéljai megvalósítása érdekében.
Az agrárium helyzetét tavaly a történelmi, 1,4 millió hektáron több mint 50 ezer termelőt érintő aszály, az idén pedig az ezerszeresére emelkedett ukrán gabonaimport sújtja. A kormány a Széchenyi Kártya Programon keresztül rendkívül kedvező kamattámogatott hiteleket biztosít a gazdák számára.
Nem kevesebb mint 5 céges utódlási kulcstényezőt mutatott ki egy friss kutatás. Ezek kedvező alakulása szükséges ahhoz, hogy kevesebb súrlódással mehessen végbe a generációváltás a hazai vállalkozásoknál.
Minden harmadik társas vállalkozást és közel minden negyedik munkavállalót érint ma Magyarországon a generációváltás kérdése – derül ki a Makronóm Intézet legfrissebb kutatásából. A várható tömeges cégátadások sikere a nemzetgazdaság egésze szempontjából kiemelt jelentőségű: évente 0,3 százalékos GDP növekményt jelentene a vállalati generációváltások sikeres megvalósulása.