Új lendület jöhet a magyar–kínai digitális együttműködésben
Február 23. és 26. között Szolnoki Szabolcs technológiáért felelős helyettes államtitkár Budapesten fogadta a Kínai Nemzeti Adatkezelési Hivatal magas rangú delegációját.
Február 23. és 26. között Szolnoki Szabolcs technológiáért felelős helyettes államtitkár Budapesten fogadta a Kínai Nemzeti Adatkezelési Hivatal magas rangú delegációját.
A Netflix a 2022-es „nagy korrekció” óta figyelemre méltó módon helyreállt, és mostanra a hollywoodi riválisait is lekörözte.
A 2024-es AI Summit Budapest rendezvénysorozat ismét fókuszba helyezte a mesterséges intelligencia (MI) növekvő szerepét a kormányzati döntéshozatalban. Navracsics Tibor közigazgatási és területfejlesztési miniszter a szeptember 9–10-i eseményen kiemelte, hogy Magyarország még mindig némi lemaradásban van az MI alkalmazása terén, de a technológia beépítése alapvető fontosságú lesz a fejlesztéspolitikában és a digitális közszolgáltatásokban.
A neobankok, mint például a Revolut, a Wise, a Chime, az N26 vagy a Monzo, egyre népszerűbbek, és világszerte mintegy 70 millió felhasználót értek el. Kínában ma már 900 millióan fizetnek a WeChaten keresztül, míg Magyarországon a Revolut és a Wise népszerű: az előbbi hamarosan megcélozza a 2 millió felhasználót. Ezek az online, jellemzően applikációkon keresztül működő „mobiltelefonos bankok” egyszerű és költséghatékony pénzügyi szolgáltatásokat kínálnak, beleértve a kedvező devizaváltást és a költségek megosztását – bár a személyes ügyfélszolgálat hiánya némi hátrányt jelenthet, így akad olyan fintechcég, amely fióknyitásokban is gondolkodik.
Miközben az Európai Unió arra koncentrál, hogy biztosítsa kapcsolatait az USA-val Donald Trump esetleges visszatérése előtt, lassan egy új front nyílik meg a nemzetközi kereskedelem harcterén. India három kritikus megállapodást akadályozott meg a WTO miniszteri találkozóján, és ezek mindegyike a feltörekvő országok és Európa közötti konfliktusok kiéleződését vetíti előre.