Mesterséges Intelligencia – makronom.eu
2025. június 25., szerda

Egy óriási mikrohullámú sütő változtathatja meg a háborúzást 

Az Epirus védelmi technológiai startup egy csúcstechnológiás, költséghatékony drónirtó eszközt fejlesztett ki, amely felkeltette az amerikai hadsereg érdeklődését. Most a vállalatnak be kell tartania az ígéretét.

Kínában teljes erővel robbant be az MI-háború 

Kína technológiai óriásai között egyre élesebb verseny bontakozik ki a mesterséges intelligencia területén, miközben a felhőszolgáltatások és MI-alkalmazások piacán robbanásszerű növekedés tapasztalható.

A játékipar hőse vagy ellensége lesz a mesterséges intelligencia? 

Bár a mesterséges intelligencia ígéretes a videojáték-iparban, sok fejlesztő szerint a gépi tanulás nem ér fel az ember alkotta élményekhez.

Az MI valójában csak egy átlagos technológia? 

Két princetoni kutató szerint a mesterséges intelligenciát ideje lenne átlagos technológiaként kezelni, nem pedig csodaként vagy végítéletként.

Mesterséges intelligencia segíti a várostervezést egy amerikai kisvárosban 

Egy kentuckyi város lakói gépi tanulással próbálták meghatározni, merre fejlődjön a közösségük.

Aggódik a Wall Street a felturbózott kibertámadások miatt 

A pénzintézetek négyötöde szerint a kibertámadók gyorsabban hasznosítják a mesterséges intelligenciát, mint ahogy arra a pénzügyi szektor reagálni tudna.

A DeepSeek talán mégsem olyan energiatakarékos, mint mondják 

Egy kutatás szerint, ha egy MI-modell minden esetben bonyolultan érvel, akkor már nem is olyan energiahatékony, mint amilyennek eredetileg ígérték.

Láthatatlan háborút vív Kína, célpontja a fél világ 

A kibertér lett a 21. századi hadviselés egyik legveszélyesebb frontvonala, ahol – mindenekelőtt – Kína állami támogatású hackercsoportjai egyre kifinomultabb támadásokat hajtanak végre világszerte. Az amerikai távközlési hálózatoktól Tajvan kormányzati rendszerein át Európa kritikus infrastruktúrájáig számos célpontot érintettek az elmúlt évben végrehajtott akciók.  

Adathalász e-mailek és veszélyes QR-kódok – egyre nagyobb kárt okoznak a csalók

A vállalati vezetők egyre kifinomultabb, személyre szabott adathalász-támadások célpontjaivá válnak. A globális adatvédelmi incidensek átlagos költsége 2024-re már elérte a 4,9 millió dollárt, ami közel 10 százalékos emelkedés egy év alatt.

Az ausztrál rendőrség mesterséges intelligenciával kutakodik a telefonokban 

Az Ausztrál Szövetségi Rendőrség (AFP) egyre nagyobb mértékben használ mesterséges intelligenciát a lefoglalt telefonok és egyéb eszközök átvizsgálására. Az ügynökség technológiai vezetője szerint nincs más választásuk, mivel a nyomozások során feldolgozandó adatmennyiség meghaladja az emberi léptéket. A rendőrség külön etikai bizottságot állított fel a technológia felelősségteljes ...

Nyolc perc alatt megmondja, milyen idő lesz két hét múlva – íme a Google új találmánya

A Google DeepMind új mesterségesintelligencia-modellje, a GenCast minden eddiginél pontosabban, akár 15 napra képes előre jelezni az időjárást.

Az ausztrálok is kötekednek a techcégekkel, nem ok nélkül

Egy ausztrál vizsgálóbizottság jelentése külön MI-törvények bevezetését és a kreatív munkások jogainak védelmét javasolja.

Drónokkal ijesztgetik a betolakodó medvéket 

Az Egyesült Államok nyugati részén a gazdák gyakran drónokkal ijesztik el területeikről a ragadozókat, így senkinek sem esik bántódása. Ez azonban csak az egyik felhasználási módja a kis eszközöknek, hiszen számtalan feladatban támogatják mind az embereket, mind a környezetet. 

Az MI-detektorok tévesen vádolják csalással a diákokat 

A tanárok közel kétharmada rendszeresen használ mesterségesintelligencia (MI)-alapú tartalomelemző eszközöket a tanulók által megírt szövegek hitelességének ellenőrzésére, azonban ezek a detektorok hibázhatnak is, ami komoly problémákhoz vezethet. 

Hamarosan már csak gombokat kell nyomogatni a mezőgazdászoknak is 

A mesterséges intelligencia (MI) szerepe a mezőgazdaságban jelentős növekedést mutat: a globális piac várhatóan 2032-re eléri a 14,6 milliárd dollárt. 

A Meta kutatója: a generatív MI sosem lesz okosabb az embernél 

A Meta úgy döntött, kihagy egy lépést, és nem „holmi” generatív mesterséges intelligenciával foglalkozik. Egyből olyat teremtene, amely már úgy gondolkozik, akárcsak mi, emberek. 

Egy hatalmas kínai adatcsaló-hálózat bujkál a kibertérben? 

Európában és az Egyesült Államokban több mint 800 ezer ember bankkártyaadatait szerezték meg dizájnertermékeket árusító hamis weboldalakon keresztül. Ezeket a hálózatokat valószínűleg Kínából irányítják.  

Rendezvénysorozat indul a kiberbiztonság erősítése érdekében

A vállalati kiberbiztonság erősítése érdekében a Szabályozott Tevékenységek Felügyeleti Hatósága (SZTFH) áprilisban ismét egy többállomásos országos rendezvénysorozatot indít. A roadshow célja, hogy felhívja a figyelmet a vállalatokat érintő kiberbiztonsági fenyegetésekre, valamint – a cselekvő állam részeként – elősegítse a nemzeti digitális szuverenitás és a kiberbiztonság mint a piacon ...

Meghatározó gazdasági tényező lehet a mesterséges intelligencia Magyarországon 

A Makronóm Intézet legfrissebb kutatása a magyar gazdaság jövőbeni növekedési területeit és kitörési pontjait vizsgálja a 2023–2030-as időszakban. A mesterséges intelligencia (MI) globális piaca 2030-ra a jelenlegi akár közel tízszeresére, 708,6 ezer milliárdosra bővülhet, a magyarországi piac mérete pedig elérheti 3543 milliárd forintot, ami a 2022-es magyar GDP több mint 5 százaléka.  Ezen ...

Kérdezz bátran!
Chat