A BYD mosolya: mindig van egy új piac
A Magyarországon első európai gyárát építő kínai autógigász Dél-Ázsiára összpontosít. Meglepő módon Pakisztánt vette célba, miután India kerítést húzott elé.
A Magyarországon első európai gyárát építő kínai autógigász Dél-Ázsiára összpontosít. Meglepő módon Pakisztánt vette célba, miután India kerítést húzott elé.
A világ legnagyobb autógyára nem csak az eladott elektromos járművek számában listavezető. Miközben a nyugati autógyártók elbocsátási terveket körmölnek, a kínai óriás immár 900 ezer embernek ad munkát.
A világ vezető elektromos és plug-in hibrid autógyártója gyorsan növeli magyarországi jelenlétét. Bár még csak tavaly októberben jelent meg a hazai piacon, a múlt hónapban már a legtöbb elektromos gépkocsi eladásával büszkélkedhet.
Tavaly már történt egy ideiglenes trónfosztás, amit a Tesla még korrigálni tudott. Az elemzők szerint idén a kínai BYD már évekre fogja elvenni Elon Musk cégétől a „legtöbb eladott elektromos autó” fényesen csillogó koronáját.
Zöld utat kapott Európa második BYD-gyára. A cél nem titkoltan a vámok kikerülése.
A hatótávpánik még mindig sok vásárlót riaszt el, a BYD két új modelljénél jobb ajánlatot azonban nem fognak kapni.
Biden elnök az utolsó pillanatban vetette ki az ellentmondásos extravámokat a kínai elektromos autókra. Ha nem teszi, a Sirály névre keresztelt BYD modellek hamarosan óriási rajokban repülnének az Egyesült Államok felé. Európának azonban a verseny mellett kell döntenie – ha a Seagull rikoltozása sem ébreszti fel, akkor elbukik.
A belső fogyasztás csökkenésével Kína rákényszerítette magát a felfokozott exportra. A BYD magyarországi gyárépítésével már egy lépéssel előrébb jár. Az óriásvállalat ambíciói nagyok – ám a feltételek adottak ahhoz, hogy győzzön.
Az idén minden a Tesla és a Magyarországon gyárat építő BYD küzdelméről fog szólni. A titánok harcában a kínai gyártó az esélyesebb.
A világ egyik legnagyobb katódgyártójának elnöke egyetlen mondatba sűrítette azt, amit az elemzők évek óta több százmillió karakterben igyekeznek megfogalmazni. Ami jó, az jó.
Szinte vészféket húztak egyes nyugati autógyártók az elektromos területen. A kereslet lassulása óriási kockázatot jelent befektetési szinten, a kínai járművek ráadásul minőségben és árban is verik vetélytársaikat.
Megelőzte a Teslát a kínai elektromos jármű: a tavalyi utolsó negyedévben a BYD lett a globálisan legnagyobb példányban eladott e-autó. Pedig az európai piacot még csak most célozta meg igazán.
A sorrend: Tesla, Tesla, BYD, BYD. Kína nagyot menetelt az idén, de Elon Musk előnye még mindig óriási.
A kelet-közép-európai régióban elsőként hazánkban kezdi forgalmazni a világ legnagyobb elektromosautó-gyártó cége a BYD-modelleket.
Promóció
Trend
Promóció
Hazai válogatás