Így formálják a mesterséges intelligencia viselkedését a technológiai óriások
A vezető mesterségesintelligencia-vállalatok nem csupán a technológiai újításokban versenyeznek, hanem abban is, hogyan adjanak személyiséget a modelljeiknek.
A vezető mesterségesintelligencia-vállalatok nem csupán a technológiai újításokban versenyeznek, hanem abban is, hogyan adjanak személyiséget a modelljeiknek.
Bár a mesterséges intelligenciával felvértezett robotok fejlesztése folyamatos, még számos technikai és biztonsági akadály áll előttük, így egyhamar nem veszünk otthonra is egyet. De ne hagyjon el minket a remény: az OpenAI már gőzerővel dolgozik egy háztartási humanoid roboton.
Az OpenAI új mesterségesintelligencia-modellt dob piacra, amely az érvelési képességével nehéz matematikai, kódolási és tudományos problémák megoldására is képes.
Akár a Google egyeduralma is meginoghat.
Egy új felmérés szerint Kína világelső a generatív mesterséges intelligencia alkalmazásában.
Ha ez egy újabb amerikai szankció, Kína még profitálhat is belőle.
A mesterséges intelligencia piacának kibontakozásával félő, hogy a big tech cégek olyan nagy erőre tehetnek szert, hogy a saját igényeiknek megfelelően fogják torzítani a piacot. Az illetékes hatóságok világszerte le vannak maradva, pedig fel kell kötniük a gatyájukat.
A Biden-kormányzat a kritikus technológiák kínai fejlesztésének megakadályozása érdekében korlátozni szeretné az amerikai magánszemélyek és vállalatok befektetéseit Kínában, különösen a félvezetők, a kvantumszámítás és a mesterséges intelligencia (MI) területén. Peking éles kritikával reagált a javaslatra, a kínai MI-cégek azonban úgy tűnik, képesek lesznek alkalmazkodni az új helyzethez.
A kormányok egyre szigorúbb szabályokat állítanak a mesterséges intelligenciával foglalkozó cégek elé. Az OpenAI tovább bővíti annak a csapatának a létszámát, amely ezeket enyhíteni igyekszik.
A Tesla-vezér hétfőn kijelentette, hogy betiltaná az Apple készülékek használatát a vállalatainál, miután az iPhone-gyártó bejelentette együttműködését az OpenAI-jal.
A szaúdi alap támogatja a kiemelkedő kínai generatív mesterségesintelligencia-startupot, a Zhiput, hogy együttes erővel vegyék fel a versenyt az OpenAI-jal.
Az utóbbi napokban az OpenAI, majd a Google is megosztotta, hogy milyen újításokat tervez a jövőben. És még mindig csak a techboom elején járunk...
A mesterséges intelligencia (MI) képzéséhez rengeteg adatra van szükség. A kutatók szerint az iparág kifogyhat ezekből, és ez lelassíthatja az MI-megoldások, különösen a nagy méretű nyelvi modellek fejlődését, sőt az egész kártyavár borulhat.
A Microsoft által támogatott startup megbízható forrásokból származó adatokat keres a legújabb mesterségesintelligencia-modelljei betanításához, ehhez pedig mélyen a zsebébe is nyúl.
Az Egyesült Államok kongresszusi képviselője, Adam Schiff törvényjavaslata arra kényszerítené a techvállalatokat, hogy fedjék fel, milyen szerzői jogvédelem alatt álló tartalmakat használnak a mesterségesintelligencia-modelljeik betanításához.
Sam Altman, a ChatGPT-t megalkotó OpenAI vezérigazgatója elárulta, hogy a ChatGPT-5 várhatóan az eddigieknél is jobban teljesít majd a beszéd, a kép és a videós anyag alkotása, valamint feldolgozása terén.
A mesterséges intelligenciát működtető szervergépek rengeteg energiát és vizet igényelnek, később pedig még nagyobb erőforrás-szükségletre lehet számítani. A nagy techcégek is felfedezték a problémát, és igyekeznek növelni a hatékonyságot, valamint csökkenteni a vízigényüket.
Az OpenAI vállalat már eddig is nagy népszerűségnek örvendett a sikeres ChatGPT megjelenése óta. Azonban az új, Sora névre keresztelt programja képes valami olyat alkotni, amit a népszerű testvére nem.
A Google Bard nevezetű generatív mesterséges intelligenciája kicsit később indult, azonban ma már érdemi vetélytársa az OpenAI által létrehozott, piacvezető ChatGPT-nek. Bár az utóbbi igencsak nagy népszerűségnek örvend, valóban ennyivel jobb is, mint a Bard?
A mesterséges intelligencia tavalyi robbanása csak a kezdet volt. Ahhoz képest, hogy a technológia nincs szabályozva, az összlátogatók száma csak a dobogó felső fokán álló ChatGPT esetében mintegy 15 milliárd volt tavaly.
A Microsoftnak múlt pénteken 2021 óta először lett magasabb a tőzsdei értéke, mint az Apple-nek, és ezzel a világ legértékesebb vállalatává vált. Míg a mostani listavezető az OpenAI segítségével elindította a mesterségesintelligencia-hullámot és emelkedik, addig az Apple eladásai csökkennek. Azonban az almás vállalat új, februárban megjelenő terméke visszalendítheti a céget az előző pozíciójába.
Megindul az első nagy médiaper: az amerikai lap szerint az OpenAI és a Microsoft cikkek millióit lopta el, hogy azokkal fejlesszék a chatbotokat, vagyis más szellemi tulajdonával élnek vissza a profit érdekében.
A ChatGPT mögött álló innovatív vállalat, az OpenAI hároméves szerződést tervez kötni több jelentős hírportállal. Ennek célja, hogy az OpenAI hozzáférjen a hírportálok cikkeihez és azokat felhasználhassa a mesterségesintelligencia-modelljének fejlesztéséhez.
Egy mesterségesintelligencia (MI)-szakértővel készítettünk interjút arról, hogy valójában hol tart az MI tudása. Mely munkákban veheti át a helyünket az MI? Valós veszély az emberek ellen forduló gép?
A The Wall Street Journal (WSJ) szerint az OpenAI az év elején figyelmeztette a Microsoftot, hogy annak ellenére sietteti a GPT-4 Bing keresőbe történő integrációját, hogy az még mondhatni „nem áll készen”.
Bill Gates szerint a ChatGPT mesterséges intelligencia a legnagyobb forradalmi áttörés azóta, hogy feltalálták a grafikus felületet asztali számítógépekhez.
Promóció
Trend
Promóció
Hazai válogatás